Ognioodporność pianki poliuretanowej

Produkty przeznaczone do izolacji cieplnej mają za zadanie nie tylko zatrzymywać ciepło w budynku, ale też wpływać na jego bezpieczeństwo.

Decydując się na ocieplenie budynku czy konstrukcji pianką PUR, stawiacie Państwo nie tylko na komfort i oszczędność, ale również bezpieczeństwo. Jest ona bowiem termoutwardzalna, co oznacza, że w momencie pożaru nie przyczyni się do rozprzestrzeniania ognia, chroniąc tym samym głębsze warstwy przed zniszczeniem.

 

Jak to możliwe?

Pianka poliuretanowa nie powraca pod wpływem działania wysokiej temperatury do swojej pierwotnej, płynnej formy. Jej warstwa zostaje zwęglona i dzięki temu stanowi granicę dla ognia, który nie rozprzestrzenia się dzięki temu w pomieszczeniu.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że pianka jest często pokrywana wierzchnią warstwą innych niepalnych materiałów, takich jak chociażby płyty kartonowo-gipsowe, dzięki czemu ryzyko jest dodatkowo zminimalizowane.

Pianka PUR w klasyfikacji ogniowej należy do grupy B2, a więc materiałów nierozprzestrzeniających ognia, dzięki czemu jest jednym z tych bezpiecznych, samo gasnących materiałów budowlanych.

PIANSYSTEM IZOLACJE NATRYSKOWE

 

PIANSYSTEM®

Oferta – Zakres działalności:

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku jest jednym z kluczowych aspektów związanych z jego komfortowym użytkowaniem. Wiąże się również z oszczędnościami finansowymi. Prawidłowe wykonanie izolacji nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym materiałom takim jak wdmuchiwana wełna celulozowa znacząco można zwiększyć poziom izolacji termicznej i praktycznie całkowicie wyeliminować mostki termiczne.

  • Ocieplenie pianką poddasza, domów, magazynów i innych budynków

    PIANSYSTEM® - TOMASZ NOWACZEK

    Naszym celem jest Państwa satysfakcja i zadowolenie z wyboru izolacji.

    Oferta Galeria