W domu – fundamenty, poddasze i dach:

Pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się do ocieplania i uszczelniania domów, a konkretnie fundamentów, ścian, stropu i poddasza.

W przypadku fundamentów, bardzo istotne znaczenie ma fakt, że pianka PUR posiada odpowiednią twardość i jest odporna na wilgoć, dzięki czemu nie zagraża jej ziemia i niska temperatura. Ponadto tworzy stałą, mocno przywierającą warstwę, która nie posiada jakichkolwiek wad mogących doprowadzić do zwilgotnienia fundamentów.

Podobnie jest w przypadku izolowania ścian – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Metoda natryskowa stosowana jest zazwyczaj w obiektach szkieletowych i pełni rolę wypełnienia, które znacznie zwiększa sztywność ściany i poprawia właściwości akustyczne.

Najczęściej jednak stosujemy piankę do ocieplania poddasza, bowiem jest to pomieszczenie, w którym (ze względu na podążanie powietrza ku górze) najczęściej dochodzi do strat ciepła. Zastosowanie pianki sprawia, że zimą ciepło jest zatrzymywane we wnętrzu, natomiast latem poddasze jest skutecznie chronione przed nagrzewaniem się, dzięki czemu panują tam odpowiednie warunki do życia czy pracy.

Wykorzystanie pianki poliuretanowej sprawia, że do wnętrza nie dostaje się wilgoć i nie powstają mostki termiczne.

Podobnie jest w przypadku izolacji stropodachu, który jesteśmy w stanie zabezpieczyć na wiele lat. Piankę kładziemy na różnego rodzaju powierzchniach, a jej zastosowanie nie wymaga usuwania poprzednich warstw izolacyjnych.

W przemyśle:

Pianka poliuretanowa pozwala nam na skuteczne docieplanie oraz uszczelnianie:

  • budynków handlowych, produkcyjnych i usługowych,
  • hal stalowych, w tym magazynów, chłodni itd.,
  • zbiorników.

Oczywiście jest to duże uogólnienie, a nasi specjaliści są w stanie zastosować swoją nowoczesną technologię w przypadku różnego rodzaju dużych budynków przemysłowych, obiektów i konstrukcji o skomplikowanym, niestandardowym kształcie i bez względu na skalę problemu posiadanego przez Klienta.

W przypadku obiektów przemysłowych, które posiadają różne funkcje i parametry, zawsze dopasowujemy zakres prac w pełni indywidualnie.

Dzięki bardzo szybkiej realizacji w większości przypadków nie trzeba wstrzymywać pracy i wyłączać obiektu z eksploatacji!

W rolnictwie:

Ze względu na właściwości pianki poliuretanowej do eliminacji drobnoustrojów i grzybów, a także odporności na wilgoć, jest ona również powszechnie stosowana w rolnictwie.

Szczególnie doskonale sprawdza się do docieplania, hydroizolacji i uszczelniania budynków inwentarskich, takich jak chlewy, kurniki czy obory – pianka PUR jest w pełni bezpieczna dla zwierząt.

Podobnie jest w przypadku budynków, w których przechowuje się owoce i warzywa, magazynów do gromadzenia zboża oraz wielu innych obiektów rolniczych.

Pianka poliuretanowa sprawdza się także w przypadku innych budynków, również zabytkowych, w których liczy się uzyskanie najlepszych parametrów cieplnych oraz izolacyjnych. W naszej firmie realizujemy również zlecenia skomplikowane i niestandardowe – nowoczesna technologia natryskowa w stu procentach nam na to pozwala.

 


 

PIANSYSTEM®

Oferta – Zakres działalności:

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku jest jednym z kluczowych aspektów związanych z jego komfortowym użytkowaniem. Wiąże się również z oszczędnościami finansowymi. Prawidłowe wykonanie izolacji nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym materiałom takim jak wdmuchiwana wełna celulozowa znacząco można zwiększyć poziom izolacji termicznej i praktycznie całkowicie wyeliminować mostki termiczne.

  • Ocieplenie pianką poddasza, domów, magazynów i innych budynków

    PIANSYSTEM® - TOMASZ NOWACZEK

    Naszym celem jest Państwa satysfakcja i zadowolenie z wyboru izolacji.

    Oferta Galeria