Postawienie fundamentów to podstawowa kwestia w przypadku budowy domu – to jego „szkielet”, którego odpowiednia stabilność oraz właściwe zabezpieczenie zapewnią właścicielom budynku możliwość bezpiecznego i komfortowego życia. Termo- i hydroizolacyjne zabezpieczenie jest niezbędne, ponieważ fundamenty mają bezpośredni kontakt z gruntem, a więc są narażone na wilgoć i wodę, które nie tylko mają znaczący wpływ na obniżenie jakości konstrukcji, ale również prowadzą do pojawienia się grzybów i pleśni.

Izolacja pianką natryskową

Dlatego też nasza firma proponuje Państwu pionową i poziomą izolację fundamentów przy wykorzystaniu technologii natryskowej – pianka poliuretanowa dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się zarówno w zabezpieczaniu konstrukcji przed szkodliwym działaniem wody, jak również jej ociepleniu.

Pierwszym sposobem zabezpieczania fundamentów jest izolacja pozioma, która chroni fundamenty przed podciąganiem wody, w tym przed szkodliwym działaniem wód opadowych. Pianka poliuretanowa eliminuje ryzyko rozprzestrzenienia się wody po ścianach i nasiąkania muru, co może w najgorszym wypadku prowadzić nawet do pęknięć na budynku.

Równie ważna jest izolacja pionowa, chroniąca fundamenty od strony gruntu, a także ocieplająca ściany i podłogę budynku. Jest to doskonały sposób nie tylko na to, by odpowiednio zabezpieczyć budynek – dzięki piance poliuretanowej można również poprawić znacznie wartość energetyczną obiektu.

Dlaczego technologia natryskowa?

Przede wszystkim dlatego, że posiada doskonałe właściwości termo- i hydroizolacyjne.

Bardzo istotnym czynnikiem jest również to, że pianka po naniesieniu jej na powierzchnię zwiększa błyskawicznie swoją objętość, tworząc jednolitą masę, która jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, związki chemiczne znajdujące się w glebie oraz wilgoć.

Stanowi doskonały, szczelny sposób wypełnienia, trwale przylega do powierzchni fundamentów, a jej nanoszenie jest szybsze i łatwiejsze niż w przypadku innych metod izolacji.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *

Adres email *

Telefon *

Treść wiadomości

 

PIANSYSTEM®

Oferta – Zakres działalności:

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku jest jednym z kluczowych aspektów związanych z jego komfortowym użytkowaniem. Wiąże się również z oszczędnościami finansowymi. Prawidłowe wykonanie izolacji nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym materiałom takim jak wdmuchiwana wełna celulozowa znacząco można zwiększyć poziom izolacji termicznej i praktycznie całkowicie wyeliminować mostki termiczne.

  • Ocieplenie pianką poddasza, domów, magazynów i innych budynków

    PIANSYSTEM® - TOMASZ NOWACZEK

    Naszym celem jest Państwa satysfakcja i zadowolenie z wyboru izolacji.

    Oferta Galeria